Projektinė veikla

Erasmus+

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro virėjo specialybės profesijos mokytojos tris savaites tobulino praktinio darbo kvalifikaciją ir įgūdžius Maltoje, San Giljan kurorto be.hotel viešbučio Fornelli restorano virtuvėje.

Darbo praktikoje dalyvavo mokytojos metodininkės Raisa Bučinskienė, Roma Vaičiulienė ir vyresnioji mokytoja Daiva Petrauskienė (Erasmus+ 1 pagrindinio veiksmo programos projektas Nr. 2017-1-LT01-KA102-035036 „Tarptautinis bendradarbiavimas, skirtas pagerinti mažiau galimybių turinčių ir neįgalių jaunuolių profesinį mokymą“).

Mokytojos gamino šaltuosius ir karštuosius patiekalus, dekoravo lėkštes, aptarnavo lankytojus restorane, turėjo galimybę stebėti ir dirbti kartu su restorano šefais. Virtuvėje šefai gamino patiekalus iš jūros gėrybių ir mokytojoms nematytų žuvų. Jautienos steikai, pertrintų sriubų, vaisių ir daržovių asortimento gausa tiesiog stebino.

Neapsieta be pažintinės programos: ekskursijos į Gozo, Comino salas bei žydrąjį rojaus kampelį – Mėlynąją Lagūną. Aplankyta sostinė Valeta, senoji sostinė Mdina, ekskursijos turistiniais autobusais po Maltą, senuosius miestus bei lankytinas vietas.

Stažuote siekta ne tik tobulinti bendrą dalyvių kompetencijų bei įgūdžių lygį, bet ir ugdyti jų verslumą maisto gamybos srityje, gebėjimą orientuotis verslo aplinkoje ir kritinėse situacijose, skatinti dalyvių iniciatyvumą ir savarankiškumą. Atlikdamos praktiką Maltoje profesijos mokytojos realiai susipažino su ES darbo rinkos keliamais profesiniais reikalavimais maisto ruošimo specialistams, gilino savo profesines, kalbines, kultūrines žinias.

Tris savaites praleidusios kitatautėje aplinkoje mokytojos įgijo tarptautinio bendravimo patirties, užmezgė naujų pažinčių, susipažino su Pietų Europos kultūra, patobulino užsienio kalbos žinias.

Mokytoja metodininkė Raisa Bučinskienė