Projektinė veikla

Nuo 2018-05-07 iki 2018-05-09 Belgijos Leuveno mieste vyko kontaktinis seminaras, skirtas turinčių konstrukcines specialybes mokyklų atstovams- mokyklų vadovams, mokytojams, projektų vadovams. Seminare taip pat dalyvavo atstovai įmonių, tarpininkaujančių organizuojant darbo praktiką mokiniams.

Seminarą organizavo Flandrijos agentūra EPOS, atliekanti panašias funkcijas, kaip Lietuvos Švietimo mainų paramos fondas.

Dalyviai į seminarą buvo atrenkami konkurso būdu.

Iš Lietuvos buvo atrinkti du dalyviai- Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro ir Klaipėdos laivininkų mokyklos projektų vadovai.

Konstrukcinės specialybės tai - metalo, medžio apdirbimo, statybos specialybės. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras turi apdailininko, staliaus, šaltkalvio su suvirinimu specialybes. Buvo nutarta dalyvauti konkurse už galimybę dalyvauti kontaktiniame seminare. Iš Lietuvos į seminarą konkurso būdu buvo atrinkti du dalyviai, viena iš jų buvau aš.

Prieš atvykstant į seminarą atrinkti dalyviai turėjo užpildyti duomenis apie save ir savo mokyklas. Belgijoje šie duomenys buvo sutraukti į vieną sąrašą- Kompendiumą ir vėl nusiųsti būsimiems seminaro dalyviams. Taip dalyviai jau prieš seminarą galėjo susipažinti neakivaizdiniu būdu ir pasiskaityti, kokias specialybes turi seminaro dalyvių mokyklos ir kokie yra jų būsimo bendradarbiavimo planai.

Tris dienas vyko susitikimas, kurio metų dalyviams buvo pristatytos Europos Komisijos projektų finansavimo galimybės, 1 ir 2 pagrindinio veiksmo projektai ir jų paraiškų pateikimo galimybės. Dalyviai pristatė savo turimas specialybes ir bandė susirasti partnerių, kartu su kuriais ateityje galėtų įgyvendinti naujus projektus. Teko dalyvauti darbo grupėse pagal interesus, konsultuoti kitų šalių pradedančius dirbti projektų vadovus.

Gegužės 8 dieną, po darbo dienos, seminaro dalyviams buvo organizuota ekskursija po labai gražų Leuveno miestą.

Per tas tris dienas man pavyko susirasti daug naujų partnerių, į kurių mokyklas arba įmones mes galėsime ateityje siųsti savo mokinius. Trys užsienio partneriai išsakė susidomėjimą siųsti mokinius į darbo praktiką į Radviliškį.

Projektų vadovė Julija Astrauskienė

 

Šiame straipsnyje atsispindi Dotacijos gavėjo požiūris o Nacionalinė Agentūra ir Europos Komisija nėra atsakingi už pateikiamos informacijos turinį.