Projektinė veikla

Įgyvendinant Erasmus+ programos projektą Nr. 2017-1-LT01-KA102-035036 „Tarptautinis bendradarbiavimas, skirtas pagerinti mažiau galimybių turinčių ir neįgalių jaunuolių profesinį mokymą“, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre nuo 2018-05-14 iki 2018-05-18 dirbo du dėstytojai iš Vokietijos.

Į stalių bei šaltkalvių dirbtuves atvyko ilgalaikę patirtį turintys dėstytojai- stalius Frank Schneider, į šaltkalvių- dėstytojas Udo Peters. Svečiai dalinosi darbo su specialių poreikių ir psichologinių problemų turinčiais mokiniais patirtimi su mūsų mokyklos staliaus ir šaltkalvio specialybių mokytojais. 

Svečiai pristatė darbo metodiką, skirtą sudominti mokymosi sunkumų turinčius jaunuolius, kurią galima pavadinti "Technologijų mokymas per žaidimų gaminimą". Teorinis pristatymas buvo derinamas su praktiniu darbu dirbtuvėse. Vokietijoje stengiamasi, kad mokiniai ne tik atliktų atskiras darbines operacijas, bet pagamintų užbaigtą produktą. Tokiu būdu, kai mokiniai po kelių pamokų pamato savo darbo rezultatus, apčiuopiamą produktą, su kuriuo dar galima ir pažaisti, sutvirtėja jų įgyjamos žinios bei darbo įgūdžiai ir tuo pačiu pakyla mokymosi motyvacija.

Dirbtuvėse besimokantieji gamino produktą, skirtą žaidimui- stalių dirbtuvėse įvairių spalvų lukštu inkrustavo lentą, kurią galimą naudoti šachmatų arba šaškių žaidimui. Šaltkalviai gamino iš aliuminio žaidimą, kuris vadinasi "Ketvirtas laimi". Šis žaidimas skirtas dviems žaidėjams. Vienas stengiasi sumesti vienos spalvos kauliukus, keturis iš eilės. Kito žaidėjo užduotis- įmesti savo spalvos kauliuką ir neleisti priešininkui pasiekti pergalės. Ir darbas ir žaidimas mokiniams labai patiko.

Kaip ir kiekviename projekte, darbai buvo derinami su krašto pažinimu. Po darbo dienos, laisvalaikio metu svečiai važinėjo po Radviliškio apylinkes, susipažino su gražiausiomis bei įdomiausiomis vietomis. Jie pasidžiaugė dar žydinčiomis tulpėmis Burbiškio dvare, susipažino su Burbiškio dvaro ekspozicija, apsilankė Kleboniškių kaimo muziejuje, kaimo buities ir darbo įrankių ekspozicijoje, malūne. Užlipo į Šiaulės apžvalgos bokštą, pasigrožėjo atsiveriančiu vaizdu. Oras pasitaikė tinkamas, tad mūsų svečiai net galėjo pamatyti Šiaulių bažnyčios siluetą horizonte. Vokiečių dėstytojų planuose buvo dar šeštadienio apsilankymas Nidoje. Šeštadienį, 22 valandą vakaro jie keltu išvyko į Vokietiją.