Projektinė veikla

Erasmus+

Nuo 2018-04-08 dienos pagal Erasmus+ programos 1 pagrindinio veiksmo projektą Nr. 2016-1-LT01-KA102-022930 „Tarptautinė darbo patirtis mažiau galimybių turintiems jaunuoliams“ Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro virėjo specialybės mokiniai atlieka praktiką Maltoje, viešbučio Be.Hotel restorano virtuvėje. Restorane pusryčiauja ir vakarieniauja gyvenantys viešbutyje Maltos svečiai.

Šeši mokiniai padalinti į grupeles. Viena grupelė dirba iš ryto, kita po pietų. Trečiai grupelei suteikiama išeiginė diena.

Mokiniai dirba po du ir net po vieną. Savaitgalį, kada ypač daug lankytojų, po pietų dirba trys mokiniai. Virtuvės šefas sudaro mokinių darbo grafiką priklausomai nuo restorano reikmių, kada yra didžiausias lankytojų srautas.

Mokiniai atlieka visus darbus- pjausto daržoves mišrainėms, kepa, troškina, sudeda patiekalus ir garnyrus į dideles lėkštes ir marmitus. Į jų pareigas taip pat įeina stebėti salę, kad lankytojams nepritrūktų maisto, jei patiekalas pasibaigė, papildyti lėkštes, iš kurių lankytojai renkasi jiems patinkančius patiekalus.

Darbas įdomus, nors ir atsakingas. Ypač sunku, kad lankytojai kartais kreipiasi į mūsų mokinius su klausimais apie siūlomą maistą. Bet mūsų merginos ir vaikinas nepasimeta ir moka parodyti, kur yra reikiami patiekalai arba paprašyti kitų virėjų pagalbos.

Su virtuvėje dirbančiais virėjais ir padavėjais mūsų mokiniai bendrauja labai šiltai. Jaunuolių darbą restorano šefas vertina labai gerai.

Gaila tik, kad niekaip nepavyksta susirinkti visiems į laisvalaikio ekskursijas. Į išvykas mokiniai ir lydintieji taip pat vyksta mažomis grupelėmis. Lydintieji veža į ekskursiją tuos, kurie turi laisvą dieną.

Laisvalaikio metu mokiniai jau daug ką pamatė: pasivaikščiojo po Maltos sostinę Valetą, pasivažinėjo dviejų aukštų ekskursiniu autobusu, matė senąją sostinę Mdiną, lankėsi Gozo saloje. Planuojama plaukti laivu. Bet tai nėra lengva užduotis. Vieną dieną, jau susiruošus plaukti, jūroje buvo stiprus bangavimas ir kruiziniai laiveliai neplaukė. Tad grupė plauks su laiveliu, kai tik leis oro sąlygos.

Dėja Maltoje dar pakankamai vėsu ir vėjuota ir maudytis dar negalima. Visgi laisvalaikio metu mokiniai grožisi nepaprasta Maltos architektūra, gamta, jūra. O kartais ir mėgaujasi šilta saulute, nes oras čia labai permainingas.

Projektų vadovė Julija Astrauskienė