Projektinė veikla

Nuo spalio 8 dienos šeši staliaus specialybės mokiniai dalyvauja trijų savaičių mobilumo vizite Ispanijoje, Tenerifėje (Erasmus+ programos 1 pagrindinio veiksmo projektas Nr. 2017-1-LT01-KA102-035036 “Tarptautinis bendradarbiavimas, skirtas pagerinti mažiau galimybių turinčių ir neįgalių jaunuolių profesinį mokymą”).

Mokiniai aplankyti darbo vietose, pasidomėta, kaip jiems sekasi.

La Granadilla miestelyje darbuojasi Audrius ir Tomas Š. Mokytojams apsilankius, Audrius buvo išvykęs į objektą, kur atliko vitrininių langų dėjimo darbus. Tomas restauravo seną krėslą: jam teko nuimti senus dažus, paruošti paviršių, pasiruošti keisti sėdimą dalį, ją išpjauti ir pritvirtinti. Darbas Tomui sekėsi gerai.

Al Medanos miestelyje aplankyti kiti mokiniai: Gintas, Tomas G., Steponas ir Martynas. Mokiniai atliko paruošiamus darbus parko suoliukų dažymui, po to juos dažė. Diena buvo karšta, tačiau jaunuolių nuotaika buvo gera, jie dirbo stropiai. Per dieną paruošti ir nudažyti visi parke esantys suoliukai.

Kadangi darbas vyko miestelyje kur yra pliažas, po darbo visi skubėjo maudytis.

Laisvalaikiu mokiniai turiningai poilsiavo. Kopė į Montana Roja (Raudonąjį) kalną. Kalnas yra 20 min. kelio nuo miestelio San Isidro. Ta kryptimi mokiniai dažnai vyksta prie vandenyno maudytis į Al Medaną miestelį. Saulės dar nebuvo, kai mokiniai pradėjo kilti į kalną, tik rūkas gaubė apylinkes ir kalnas vos matėsi. Mokiniams pasisekė, kad nekaitino saulė. Kopiant į kalną, augmenijos praktiškai nėra. Tik keletas augalų, kurie atrodo kaip krūmeliai. Montana Roja – tai natūralaus gamtos rezervo dalis, natūralaus jautrumo zona, unikalus gamtos paminklas. Jis buvo suformuotas po pakrančių išsiveržimo. Į viršų kopti sunkoka. Nulipti sekėsi daug greičiau ir lengviau. Įspūdžiai nepakartojami, užburia vaizdų grožis. Grįždami mokiniai aplankė šalia esančias dar dvi kalvas.

Savaitgalio pramogas mokiniai tęsė maudynėmis. Oro temperatūra +39 laipsniai, vandens +21. Miestelis gražus, daug turistų iš įvairių pasaulio šalių. Aktyvus miestelio gyvenimas prasideda vakare, kai oras atvėsta, žmonės iš pliažų, viešbučių eina į parkus, į gatves. Skamba muzika, juokas. Vakarop pavargę, bet pilni įspūdžių mokiniai grįžo namo.

Spalio 21 – osios rytmetį projekto partneriai surengė mokiniams ekskursiją prie Teidės ugnikalnio. Teidės vulkanas yra salos viduryje. Jo aukštis – 3718 metrų, tai trečias pagal dydį pasaulyje vulkanas, esantis saloje. Jis yra ir aukščiausias Ispanijos taškas. Ugnikalnis kartu su Teidės nacionaliniu parku įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Teidės parkas – vienas lankomiausių nacionalinių parkų pasaulyje.

Diena iš pat ryto giedra, tad pasukus iš San Isidro miestelio vaizdai pakerėjo grožiu: kalnai, tolumoje savo žydryne tviskantis vandenynas, netoliese esantys miesteliai. Kylant į kalną, daugėjo spygliuočių medžių. Praėjusiais metais pakeista kelio danga, todėl kelias idealus. Artėjant prie ugnikalnio medžių retėja ir lieka tik uolienos, sudegusi lava ir akmenys. Iš uolienų, akmenų ir kitų medžiagų susiformavę rieduliai – tartum skulptoriaus iškaltos skulptūros.

Mokiniai sustojo pasižvalgyti senajame krateryje. Iš tolo matėsi uola, vadinama Dievo pirštu. Įspūdingos ir kitos įmantrių formų ir figūrų uolos. Čia filmuoti „Milijonas metų iki mūsų eros“ ir „Žvaigždžių karai“ filmai. Tolumoje ryto saulės spinduliuose matėsi išryškėję ugnikalnio šlaitai, apsupti purių rausvų, baltų debesų. Žiūrint į sustingusios lavos riedulius, vaizduotė kūrė vieną už kitą įdomesnius, spalvingesnius vaizdus...

Išvykos dalyviai vos spėjo fotografuoti nepakartojamos gamtos grožį, stebėjosi riedulių didybe ir galybe.

Dėkojame Carloz už nuostabią kelionę.

Auklėtoja Irena Kavaliauskienė