Projektinė veikla

Galimybė mokytis ir įgyti naujų kompetencijų

Įgyvendinant Erasmus+ 1 pagrindinio veiksmo programos projekto Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000139072 veiklas, lapkričio 26 - gruodžio 16 dienomis trys virėjų ir trys dažytojo - tinkuotojo padėjėjo specialybių mokiniai atliko mobilią praktiką Tenerifėje. Mokinius lydėjo profesijos mokytoja metodininkė R. Bučinskienė ir vyresnysis profesijos mokytojas V. Užgrindis. 

Projekto dalyviai profesinius įgūdžius tobulino keturių žvaigždučių viešbutyje „Alua Tenerife“, įsikūrusiame šiaurinėje salos pakrantėje, žavingame miestelyje, buvusiame uostamiestyje – Puerto de la Cruz. Tai mažas, bet jaukus miestelis, su nedideliu senamiesčiu, tradiciniais kanarietiškos architektūros namais. Tai vienas iš populiariausių kurortų Kanarų salose. Tenerifė garsėja nuostabiu kraštovaizdžiu, žaviomis daubomis ir uolomis.

Projekto dalyviai praktikos metu susipažino su Ispanijos darbo kultūra ir organizavimu, naudojamomis technikomis, metodais, priemonėmis, turima įranga.

Dažytojo - tinkuotojo padėjėjo specialybės mokiniai gavo užduotį perdažyti viešbučio teritoriją juosiančią tvorą, dekoratyvinius vazonus, sutvarkyti požeminio garažo kolonas.

Virėjo specialybės mokiniai mokėsi restorano virtuvėje. Mokiniams teko dirbti prie daržovių, šaltųjų, karštųjų ir saldžiųjų patiekalų, ruošti jūros gėrybes. Būsimiesiems virėjams patikėta, atsižvelgiant lankytojų pageidavimus, savarankiškai gaminti karštuosius patiekalus restorano salėje pusryčių ir pietų metu, aptarnauti švedišką stalą.

Nuostabi gamta, šiltas klimatas pakerėjo visus. Džiaugsmas ir nuostaba mokinių akyse lydėjo visos kelionės metu. Bananų plantacijos, egzotinių vaisių sodai, palmės, kaktusai, alijošiai, kalnai, vingiuoti pakilimai į kalnus nepaliko nei vieno abejingo. Ekskursijų metu buvo aplankyta: Teidės ugnikalnis, La Laguna, Santa Cruz, Playa de las Amerikas miestai, Loro bei Siam parkai, apvažiuota iš pietinės ir šiaurinės salos pusių. Laisvalaikio metu mokiniai grožėjosi Puerto de la Cruz senamiesčiu.

Įgyvendinus mobilios praktikos tikslus, mokiniams įteikti tarptautiniai sertifikatai. Dėkingi Alua Tenerifė administracijai, socialiniam partneriui Jose Ventura už puikiai įvertintus mokinių darbus. Įgytomis žiniomis ir praktiniais įgūdžiais  būsimieji virėjai ir dažytojo- tinkuotojo padėjėjai pasidalins su savo specialybių bendramoksliais. 

Džiugu, kad projekto dalyviai turėjo galimybę mokytis ir įgyti naujų kompetencijų svetur. Tai leido patobulėti, praplėsti akiratį, suteikė daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi.

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro informacija

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10