Projektinė veikla

Stalių ir dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojų praktika Maltoje

Baigiantis mokslo metams stalių ir dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojų mokiniai lankėsi ir savo profesines žinias tobulino saulėtoje Maltoje. Nuostabią galimybę pajausti kitokį klimatą ir susipažinti su kitokia kultūra suteikė Erazmus+ programos 1 pagrindinio veiksmo projektas Nr. 2020-1-LT01-KA102-077613 „Tarptautinio profesinio mobilumo įtaka specialiųjų poreikių ir mažiau galimybių turinčių jaunuolių profesinių ir socialinių įgūdžių ugdymui“.

Stalių ir dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojų praktika Maltoje

2022 metų gegužės 26 – birželio 15 dienomis mobilumo praktiką Maltoje atliko 3 stalių ir 3 dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojų mokiniai, kuriuos kelionės ir praktikos metu lydėjo 2 profesijos mokytojai.

Stalių mokiniai profesines kompetencijas tobulino Construct Furniture kompanijoje, kurios gaminiai plačiai žinomi ne tik Maltoje, bet ir už jos ribų. Dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojų mokiniai profesinius gebėjimus tobulino čiužinių ir minkštų baldų įmonėje Vitafoam. Mokiniai džiaugėsi galėdami pasidarbuoti ir patobulinti savo profesines kompetencijas ir gebėjimus Maltos įmonėse.

Projekto dalyviai gyveno Slimos miesto centre, senamiestyje, netoli jūros. Mokiniai susipažino su siauromis ir kalnuotomis miesto gatvelėmis. Po darbų, laisvalaikį leido prie Viduržemio jūros pakrantės. Savaitgaliais aplankė Maltos sostinę Valetą bei pirmąją Maltos sostinę Mdiną, miestą Mostą ir garsiąją Švč. Mergelės Marijos katedrą (Rotonda), vandens atrakcionų parką, akvariumą, saloje esančius miestus bei įvairiausius  paplūdimius – akmenuotos krantinės, auksinė pakrantė,  oranžinis paplūdimys, žydroji grota. Plaukė laivu apžvelgdami Maltos salą. Maltos valstybei priklauso ir šalia esančios salos – Gozo ir Kamino. Keltu mokiniai persikėlė į Gozo salą ir aplankė ten esančias istorines vietas – Viktorijos miestą, Šv. Jurgio baziliką, Ta Pinu baziliką, Ramlos įlanką.

Mokiniai labai džiaugėsi pabuvoję Maltos saloje, įgiję daugiau profesinių ir socialinių kompetencijų, pamatę ir susipažinę su pietinės šalies gyvenimo ritmu bei kultūra.

Profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė

  • 001
  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006
  • 007
  • 008
  • 009