Naujienų archyvas

Šv. Valentino diena, dar kitaip įsimylėjėlių diena, minima vasario 14 dieną.

Pasitinkant Šv. Valentino dieną

Ką reikia nurodyti rašant elektroninį laišką Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

  1. Rašydamas laišką nurodyk, kam bus skirtas sveikinimas: artimajam (mamai, tėčiui, broliui, seneliams, globėjams ir pan.), draugui, mokytojui, vaikinui, merginai.
  2. Parašyk jo vardą ir elektroninį paštą.
  3. Laiške pridėk sveikinimą, įrašyk dainos žodžius ar melodiją, nuotrauką ir pan.
  4. Nurodyk, ar nori likti anonimas.
  5. Nepamiršk išlikti tolerantiškas ir mandagus. Sveikinimai turi būti gražūs, neįžeidžiantys ir tvarkingi.
  6. Valentino paštas pasilieka teisę nepersiųsti įžeidžiančių laiškų.

Kas tai yra Šv. Valentino diena?

Šv. Valentino diena dar kitaip vadinama įsimylėjėlių diena. Ji turi seną istoriją, kuri siejama su Romos imperija. Lietuvoje ši šventė yra labai nesena – ji švenčiama tik po nepriklausomybės atgavimo, nuo 1990 m. Manoma, kad panaši šventė senovės lietuvių kultūroje buvo gegužės 13 d. – meilės deivės Mildos diena.

Iš kur kilo Šv. Valentino diena?

Pasakojama, kad III a. Romoje gyveno vyskupas Valentinas, padėjęs mylimiesiems. Tuometinis Romos imperatorius Klaudijus II-asis siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kad jie gintų imperiją. Jis buvo išleidęs įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis, nes manė, kad šeimos vyras negali būti geras karys, nes jam svarbesnė jo šeima.

Vyskupas Valentinas išklausydavo mylinčiųjų žmonių išpažintis ir prašymus slapčia juos sutuokti. Klaudijus II-asis, sužinojęs, kad vyskupas paslapčia sutuokia poras, jį suėmė ir nubaudė mirties bausme. Valentinas mirė vasario 14 dieną. Po kurio laiko Valentinas paskelbtas šventuoju.

(šaltinis: https://day.lt/sventes/straipsniai/valentino)

Specialioji pedagogė Ilona Dobrovolskytė