Naujienų archyvas

Balandžio 14 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro ir Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus mokiniai, lydimi socialinės pedagogės Silvos Bosienės, specialiosios pedagogės Justinos Pundzienės ir gimnazijos skyriaus vedėjos Stanislavos Gilienės, vyko į Vilnių ir LR Seimo nario Algimanto Salamakino kvietimu lankėsi Lietuvos Respublikos Seime.

Seimo nario padėjėja Erika Šutjevienė supažindino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, institucijos struktūra. Mokiniai apžiūrėjo rūmuose eksponuojamą parodą, stebėjo Seimo posėdį.

Edukacinės kelionės dalyviai pabuvojo senojoje posėdžių salėje, mokiniai įsiamžino Seimui pirmininkaujančiųjų kėdėse.

Lankėsi Prezidento, Konstitucijos, Kovo 11-osios, Spaudos konferencijos salėse, pabuvojo Šventojo Jono Pauliaus II AULOJE. Apžiūrėjo Gedimino stulpus, ant kurių surištos tautinės juostelės, nupintos moksleivių iš visos Lietuvos.

Mokiniai buvo sužavėti vaizdų, kuriuos dažniausiai mato tik per televiziją. Ekskursijos pradžioje vyravusi įtampa ir jaudulys vėliau peraugo į mokinių smalsumą, domėjimąsi, norą iš arčiau susipažinti su Seimo narių kasdienybe. Ekskursijos pabaigoje Seimo nario padėjėjai Erikai nuoširdžiai padėkota už šiltą priėmimą ir suteiktas žinias.

Vėliau mokiniai lankėsi Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose ir susipažino su nuolatinėmis ekspozicijomis.

Pasivaikščiojo po įspūdingą archeologinį rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas. Apžiūrėjo išlikusius autentiškus mūrus ir archeologų aptiktus unikalius radinius, pasakojančius apie mūsų istoriją, taip pat skirtingas epochas vaizduojančias didikų sales. Valdovų rūmų bokštelyje įrengtoje apžvalgos aikštelėje mokiniai pasigrožėjo dar nematytais sostinės vaizdais.

Mokiniai aplankė Valdovų rūmų pašonėje esančią Gedimino pilį. Bokšto salėse susipažino su eksponuojamais XIV a. antros pusės Vilniaus Aukštutinės, Žemutinės ir Kreivosios pilių rekonstrukcijos maketais.

Apžiūrėjo žinomų Vilniaus fotografų nuotraukas su Pilies kalno ir pilies griuvėsių bei atstatymo darbų vaizdais, pasigrožėjo pristatoma XIV–XVIII a. lietuvių karių ginkluote: šarviniais marškiniais, krūtinšarviais, šalmais, kalavijais ir kt. Įveikę stačių bokšto laiptų ruožą, grožėjosi rūke paskendusiais Vilniaus vaizdais – Prezidentūros rūmais, televizijos bokštu, Trijų kryžių kalnu.

Taip 24 mokiniai paskatinti už gerą mokymąsi, lankomumą ir aktyvų dalyvavimą užklasinėje veikloje.

Socialinė pedagogė Silva Bosienė, specialioji pedagogė Justina Pundzienė