Naujienų archyvas

Kovo 19 – 23 dienomis Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bendruomenė dalyvavo „Vaikų linijos“ inicijuojamoje veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2018.

 

Socialinė pedagogė Silva Bosienė ir socialinė darbuotoja Rima Čepulienė organizavo veiklas, orientuotas į patyčių prevenciją, draugiškumo skatinimą, toleranciją bei pagarbą vienas kitam.

Organizuotas susitikimas su Radviliškio rajono policijos komisariato viešosios policijos bendruomenės pareigūnu Aivaru Kardašium. Susitikimo metu  mokiniai diskutavo apie patyčias, jų formas, būdus, apie  patyčių pasekmes, atsakomybę. Daug dėmesio skirta elektroninėms patyčioms, vienai iš patyčių formų – agresyviam, tyčiniam elgesiui virtualioje erdvėje. Dažnas mokinys mėgsta fotografuoti ir filmuoti savo mobiliuoju telefonu, bet retas pagalvoja apie pasekmes dėl paviešintų nuotraukų ar įrašų paskleidimo elektroninėje erdvėje. Pareigūnas išsamiai paaiškino atsakomybę už tokius nusižengimus.

Gyvenimas be draugų būtų gerokai liūdnesnis. Draugai mielai būna kartu, jie nesiekia vienas kitam pakenkti, padeda vienas kitam pradedant gero linkinčiais patarimais ir baigiant bendrai įveikiamais rimtais sunkumais. Ketvirtadienį surengta foto sesija „Aš ir draugas“, kurios metu visi norintys su savo draugu fotografavosi.

Visą savaitę veikė „Atsiprašau“ dėžutė. Ji kvietė rašyti ir atsiprašyti. Juk niekada nebūna per vėlu atleisti, atsiprašyti, nusišypsoti, pasikalbėti, apkabinti, padėti ar suprasti.

 „Ežio kambaryje“  tikslinėms grupėms organizuotos diskusijos apie asmeniškai išgyventas situacijas. Mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusijas, reiškė savo nuomonę, siūlė pasirinkimus teigiamoms pasekmėms (pliusai) ir neigiamoms pasekmėms (minusai, grėsmės), dalinosi panašiais išgyvenimais ir patarimais.

                                                                      Socialinė pedagogė Silva Bosienė