Naujienų archyvas

Kiekvienam yra svarbu turėti draugų. Draugystė – tai nepaprastas, kupinas atradimų patyrimas. Jis padeda mums augti, pažinti pasaulį, atskleisti save. Draugais tampama todėl, kad gera kartu leisti laiką, galima pasidalinti paslaptimis, patirtimi ir patarimais, įgyvendinti įvairiausius sumanymus ir nuveikti daugybę kitų be galo šaunių dalykų.

Buvimas draugu gali reikšti daug skirtingų dalykų. Kai gyvenime kyla sunkumų, iš draugų tikimės palaikymo, supratimo, buvimo šalia. Kai jautiesi laimingas – tuomet su draugu smagu dalintis tuo, kas džiugina ir kartu juoktis. Tikras draugas – žmogus, su kuriuo gerai jautiesi ir norisi su juo būti. Tačiau ar kiekvienas susimąsto, ką reiškia buvimas draugu? Kaip susirasti draugų? Ko reikia, kad tave supantys bendraamžiai taptų draugais? Ieškodama atsakymų į šiuos klausimus centro bendruomenė kovo 14 – 17 dienomis įsijungė į veiksmo savaitę “BE PATYČIŲ 2016” ir paskelbė “Draugystės savaitę”.

Pirmoji savaitės diena – “Draugystės knygos “ diena. Kiekviena grupė ant popieriaus lapo piešė piešinius arba rašė mintis apie draugiškumą. Šie lapai “sugulė” į “Draugystės knygą”, kuri bendruomenei pristatyta ketvirtadienį.

Antradienį centro mokiniai dalyvavo akcijoje “Paleisk savyje slypintį draugiškumo paukštį”. Kieme ant gyvatvorės nusileido mokinių pagaminti popieriniai paukščiai.

Trečiadienį vyko foto sesija, kurios metu visi norintys su savo draugu fotografavosi ant draugystės suolelio. Pertraukų metu demonstruotos “Draugystės akimirkos iš Centro kasdienybės”. Centro aplinką džiugino ant laiptų įsikūrę veidukai su skirtingomis emocijomis, išleistas stendas “Draugiškumui TAIP”.
Ketvirtadienį iš ryto centro kieme vyko akcija “Šypsena”. Jos metu centro bendruomenės nariai, nešini spalvotais balionais susibūrė bendrai nuotraukai. Po pamokų mokiniai rinkosi į Europos kambarį žiūrėti filmą. Filmo žiūrovai, kaip tikrame filmo seanse, mėgavosi geromis emocijomis ir spragėsiais.
Centro direktorius Jonas Pravilonis pasidžiaugė, kad “Draugystės savaitė“ padėjo mokiniams atrasti savyje tai, kuo būtų galima pasidalinti su kitais: pagarbą, atsidavimą, gerumą, šypsenas ir palaikymą. Šios savaitės prevencinę programą vykdė švietimo pagalbos specialistės: socialinė pedagogė Silva Bosienė, specialioji pedagogė Justina Pundzienė ir psichologė Toma Sirtautaitė.

Mokytoja Vitalija Rutkauskienė