PASKAITOS ,,TUBERKULIOZĖ NESIRENKA AUKŲ“

Spalio 23 ir 25 dienomis Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centre Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Aušra Čiūdarienė skaitė paskaitas apie tuberkuliozę, tuberkuliozės rizikos veiksnius, profilaktiką, ką reikėtų  daryti, kad neužsikrėstume šia liga. 
Paskaitos buvo skaitomos visų kursų viešbučio darbuotojo ir virėjo specialybių mokiniams. Jaunuoliai ne tik klausėsi pasakojimo, bet ir atsakinėjo į klausimus bei tarpusavyje diskutavo.
dsc03306.jpg
Julija AstrauskienėįPirmadienis 29 spalio 2012 - 12:57:26

 MOKYTOJŲ DIENOS ŠVENTĖ

Spalio 4 dieną RTVMC paminėta Tarptautinė mokytojų diena. 
Pirmos pamokos metu mokiniai ir mokytojai rinkosi į susirinkimą, kuris vyko šventiškai papuoštoje aktų salėje. 
img_1320.jpg
Susirinkimo metu buvo paskelbta mokinių savivaldos diena, pristatyti jaunieji centro „vadovai“ ir „mokytojai“.
 img_1311.jpg
Arbatos pertraukos metu mokytojus pasveikino mokinių tarybos atstovai ir šokėjai.
img_1285.jpg
Po pietų aktų salėje vyko šventinis minėjimas, kuriame dalyvavo ir RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus darbuotojai. 
img_1296.jpg
Nuoširdžius sveikinimo ir padėkos žodžius savo mokytojams tarė centro mokiniai. Profesinės šventės proga mokytojus pasveikino direktorius Jonas Pravilonis, direktoriaus pavaduotojas ugdymui Kęstutis Ulinskas. Centro tarybos nariai, taip pat prisidėję prie šventinių sveikinimų, pasidžiaugė, kad mūsų mokymo įstaiga, daug kartų keitusi savo pavadinimą, gyvuoja jau 50 metų. 
img_1330.jpg
Šventės dalyviams nuotaikingai koncertavo Šiaulių universiteto vaikinų ansamblis.
img_1342.jpg

Julija AstrauskienėįTrečiadienis 10 spalio 2012 - 10:28:37

 LLP-LdV-TOI-2010-LT-0081


Rugsėjo 27-30 dienomis įvyko projekto VOGS+Deaf dalyvių ir paruoštų tandemų sklaidos vizitas į Estiją. Projekto dalyviai vyko į Taliną autobusu ir pakeliui sustojo Jurmaloje, Latvijos SIVA (Sociālās integrācijas valsts aģentūrā) organizacijoje. Ją sudaro profesinio rengimo mokykla, kolegija ir medicininės reabilitacijos centras. Socialinės integracijos agentūroje mokosi mokiniai, turintys sveikatos problemų ir mokymosi sunkumų. Tame tarpe nemažai žmonių, turinčių klausos problemų.

img_6149_-_copy.jpg

SIVA kolegijoje ruošiami ir latvių gestų kalbos vertėjai.

img_2366_-_copy.jpg

Susirinko SIVA gestų kalbos vertėjų mokytojai, taip pat specialistai, dirbantys su neįgaliaisiais. 
 
img_3494_-_copy.jpg

Jiems buvo pristatytas projektas Nr. LLP-LdV-TOI-2010-LT-0081 „VOGS+Deaf: Europinio profesinio orientavimo kurtiesiems standarto modelio, vystomo Europos Sąjungos Leonardo da Vinči programos rėmuose, lygiagretus kūrimas Lietuvoje ir Vengrijoje su Estijos ir Vokietijos pagalba“, VOGS istorija, VOGS metodas, Tandemų idėja.
Partneriai gyvai susidomėjo galimybe pritaikyti VOGS metodą savo institucijoje, kuri turi kelis padalinius visuose Latvijos regionuose ir ketina teikti 2013 metais naują naujovių perkelimo projekto paraišką VOGS metodo pritaikymui Latvijoje.

Taip pat partneriams buvo pristatytas dar vienas projektas- Mokymosi visą gyvenimą Grundtvig programos "ENABLE network of ICT Supported Learning for disabled People", project number 518537 LLP-1-SI-Grundtvig-GNW, kurio idėja- neigaliųjų mokymas panaudojant konpiuterines technologijas, labai tinka SIVA partneriams, nes savo kolegijoje jie ruošia ir ICT specialistus.

Po šio susitikimo projekto dalyviai tęsė kelią į Taliną.

Rugsėjo 28 dieną įvyko susitikimas su SALO Baltic International direktoriumi Olaf Buss. 

img_6245_-_copy.jpg

Buvo aptarti projekto VOGS+Deaf pasiekimai, pateikta sklaidos medžiaga. Buvo sudaryta tolimesnio bendradarbiavimo strategija ir projekto galutinių ataskaitų rengimo eiga.

Rugsėjo 29 dieną įvyko susitikimas Talino kurčiųjų bendruomenėje. Čia taip pat buvo aptarti estijos tandemų pilotinio konsultavimo rezultatai ir  VOGS+Deaf projekto pasiekimai. 

img_2553_-_copy.jpg

Estų partneriai pristatė interneto puslapį, kuris buvo sukurtas Estijoje specialiai tam, kad padėtų kurtiesiems rasti informaciją apie galimybes įsidarbinti. Estijos VOGS tandemų konsultantai turi galimybę pritaikyti šio puslapio informaciją savo praktikoje konsultuojant kurčiuosius.

img_2580_-_copy.jpg
Julija AstrauskienėįAntradienis 02 spalio 2012 - 10:40:00

 PAMINĖTA PASAULINĖ ŠIRDIES DIENA


Rugsėjo 17 – 21 dienomis RTVMC vyko skrajutės, atviruko konkursas ,,Sveika širdis – mylinti širdis‘‘, skirtas Pasaulinei širdies dienai paminėti. Konkursą organizavo Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras ir sveikatos priežiūros specialistė Jolita  Baužienė. Konkurse dalyvavo 10 mokinių.

dsc03267.jpg
 
Prieš konkursą visuomenės sveikatos priežiūros specialistė su mokiniais diskutavo apie širdies ligas, rūkymo žalą, nesveiką mitybą, nejudrų gyvenimo būdą. Įgytas žinias mokiniai perteikė piešdami ir klijuodami skrajutes, atvirutes ir rašydami palinkėjimus.
Rugsėjo 21 dieną Europos kambaryje vyko pieštų, klijuotų darbelių su linkėjimais paroda. Darbelius vertino Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro komisija, nugalėtojams įteikti prizai ir padėkos.
Rugsėjo 24 dieną buvo parengtas stendas su informacine medžiaga ir mokinių piešiniais ,,Vienas pasaulis, vieni namai, viena širdis“.

dsc03285.jpg
Rugsėjo 28 dieną pirmos pagalbos kabinete vyko akcija, kurios metu darbuotojai ir mokiniai galėjo pasimatuoti kraujo spaudimą, pasisverti, sužinoti savo kūno masės indeksą. 

Julija AstrauskienėįSekmadienis 30 rugsėjo 2012 - 00:59:00

 ,,AR AŠ GALIU GYVENTI BE AUTOMOBILIO ?..”

Rugsėjo 21 dieną RTVMC mokykloje, bendrabučiuose, gamybinėse patalpose vyko akcija ,,Diena be automobilio”, skirta Tarptautinei dienai be automobilio paminėti.  
dsc03276.jpg
Mokiniai dalijo centro darbuotojams ir draugamsi informacinius lankstinukus, dovanėles (automobilio kvapus),  kuriuos skyrė Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras.  Teikiant dovanėles buvo raginama ieškoti kitokių susisiekimo būdų:  eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu ir taip išsaugoti ne tik pačių, bet ir aplinkui esančiųjų sveikatą.
dsc03274.jpg
Tą dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolita Baužienė kalbėjosi su centro bendruomene apie neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, kvietė prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Visi galėjo susipažinti su stendine medžiaga ,,Vietoj automobilio – sveikas gyvenimo būdas‘‘.

Julija AstrauskienėįAntradienis 25 rugsėjo 2012 - 09:11:00

 RTVMC MOKINIŲ EKSKURSIJA Į RADVILIŠKIO MAŠINŲ GAMYKLĄ

Rugsėjo 20 dieną Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro profesijos mokytojai Romas Pikelis ir Pranas Remeika surengė I kurso šaltkalvio specialybės mokiniams ekskursiją į Radviliškio mašinų gamyklą. Ši įmonė gamina žemės ūkio techniką ir atlieka įvairius metalo apdirbimo darbus.
dsc001341.jpg
Būsimieji šaltkalviai apsilankė įmonės darbo šlovės kambaryje, apžiūrėjo surinkimo, tekinimo, suvirinimo, frezavimo cechus, susipažino su įrengimais, pabuvojo gamyklos muziejuje.
 dsc00122.jpg

Julija AstrauskienėįŠeštadienis 22 rugsėjo 2012 - 10:33:00

Eiti į puslapį   <<        >>  

Naujienų rubrikos
DB užklausų45. Atminties panaudojimas3,392KB