CENTRO MOKINIAI PAŽINTINĖJE EKSKURSIJOJE ZOKNIUOSE

Birželio 19 dieną RTVMC ugdymo taryba organizavo pažintinę ekskursiją pažangiausiems ir geriausiai lankantiems mūsų centro mokiniams.  Septyniolika mokinių kartu su profesijos mokytojomis Raimonda Barkauskiene ir Gražina Butviliene vyko į Šiaulių rajoną, Zoknius, kur aplankė Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę. 
Šiuo metu Lietuvos oro erdvę saugo Lenkijos kariūnai. Mokiniai apžiūrėjo Aviacijos bazę, angaruose stovinčius naikintuvus. Lietuvos Karinių oro pajėgų karininkas papasakojo apie skrydžius, pilotų darbą. Mokiniai susidomėję klausėsi pasakojimo, uždavė daug klausimų.
picture_290.jpg
Ekskursijos dalyviai pabuvojo ir Zokniuose esančiame Priešgaisrinės apsaugos muziejuje. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko apsilankymas gaisrinių automobilių garažuose. Čia ugniagesiai juos supažindino su naujausia priešgaisrine gelbėjimo technika, įvairiais įrengimais ir paskirtimi. Mokiniai pamatė ir senų nebenaudojamų priešgaisrinių švirkštų, dujokaukių, ryšio priemonių, įvairių detalių ir įrengimų.
picture_300.jpg

Julija AstrauskienėįTrečiadienis 20 birželio 2012 - 08:29:14

 SVEČIAI IŠ ITALIJOS DOMĖJOSI CENTRO VEIKLA

VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI vykdo mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci partnerysčių projektą „Europos NVO psichikos sveikatos politika ne ES šalyse“. Projekto tikslas – tarptautiniam bendradarbiavimui sutelkti tris ES šalių organizacijas, dirbančias psichikos sveikatos srityje, siekiant pagerinti šiose organizacijose dirbančių specialistų žinias. Vienas iš projekto partnerių yra Cittadinanza Onlus iš Italijos.
Birželio 11 dieną RTVMC lankėsi grupė svečių iš Italijos. Jie susipažino su centre teikiamomis paslaugomis, apžiūrėjo mokymo bazę, domėjosi vykdomais tarptautiniais projektais. Centro veiklą anglų kalba svečiams pristatė projektų vadovė Julija Astrauskienė.
000_0007_-_copy.jpg
Julija AstrauskienėįPirmadienis 18 birželio 2012 - 10:33:52

 KVIETIMAS DALYVAUTI PROJEKTO DALYVIŲ ATRANKOJE

Mažeikių politechnikos mokykla parengė Leonardo da Vinči programos mobilumo projektą „Sveiko maisto gamyba, natūralus skonis, nepriekaištinga kokybė ir modernus pateikimas viešojo maitinimo įmonėse“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0719 ir laimėjo ES dotaciją jo įgyvendinimui. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras yra šio projekto siunčiantysis partneris.

Skelbiama projekto dalyvių atranka vienos savaitės trukmės vizitams Austrijoje ir Vokietijoje.
Preliminarios vizitų datos: Austrijoje  – pirmąją rugsėjo savaitę, Vokietijoje – 2013 m. balandžio mėn. Bus atrinkti 4 profesijos mokytojai  (po du į kiekvieną vizitą).
Mobilumo išlaidos (kelionė, pragyvenimas, draudimas) apmokamos iš projekto dalyviui skirtų lėšų.

Pagrindinis projekto tikslas – suteikti galimybę maisto ruošimo ir lankytojų aptarnavimo paslaugų sektoriaus profesijos mokytojams patobulinti profesines žinias, įgūdžius ir kompetencijas sveiko maisto ruošimo ir patiekimo srityje, susipažinti su naujomis technologijomis, tradicijomis, darbo kultūra, keliamais higienos reikalavimais Vokietijos ir Austrijos šalyse.
Tiesioginiai uždaviniai:
1. Gerinti Mažeikių PM, VšĮ Kelmės PRC, VšĮ Kuršėnų PM, Radviliškio TVMC maisto ruošimo ir lankytojų aptarnavimo paslaugų sektoriaus profesijos mokytojų  pasirengimą, sudaryti tiesiogines galimybes turimų žinių bei įgūdžių, kompetencijų, kvalifikacijų augimui bei plėsti bendrą supratimą apie sveiko maisto propagavimą.
2. Supažindinti projekto dalyvius su šiuolaikinių inovatyvių patiekalų gamybos technologijų taikymu, aptarnavimo būdais ir kultūra įvairiose situacijose. 
3. Ugdyti profesijos mokytojų kūrybinę veiklą darbinėje aplinkoje, skatinti jų kūrybinį mąstymą, poreikį asmeninės kvalifikacijos kėlimui.
4. Išmokti gaminti ir patiekti sveikus Vokietijos ir Austrijos šalių nacionalinius patiekalus, susipažįstant su valgiaraščiais, receptais, atsižvelgiant į sveikos gyvensenos principus ir analizuojant įvairaus amžiaus žmonių mitybos ypatumus.
5. Paruošti du fotoalbumus „Sveiko maisto virtuvė Austrijoje / Vokietijoje" skaidrių pavidalu CD formate.
6. Parengti metodinę medžiagą – receptų rinkinį „Sveiki patiekalai" CD formate.

Projekto dalyviai – maisto ruošimo ir lankytojų aptarnavimo paslaugų sektoriaus profesijos mokytojai bus atrenkami vadovaujantis šiais kriterijais:
motyvacija dalyvauti projekte,
užsienio kalbos žinios ir gebėjimai, 
komunikabilumas, 
iniciatyvumas,
atsakingumas,
pareigingumas, 
sugebėjimą dirbti komandoje ir individualiai.

Projekto dalyvių atranką vykdys atrankos komisija, kurios posėdis vyks birželio 26 dieną 10 val. 
Prašymai dalyvauti projekte priimami iki 2012 m. birželio 22  dienos.


Julija AstrauskienėįPirmadienis 18 birželio 2012 - 10:31:54

 Apdailininkų praktika Tenerifėje: projekto sklaida

llp_lt_mazas_jpg.jpg
Pagal projektą LLP-LdV-IVT-2011-LT-0510 "Darbo patirtis mobilumo praktikos darbo vietoje apdailininkų specialybės jaunuoliams iš Lietuvos, turintiems mažiau galimybių", finansuojamą Švietimo mainų paramos fondo, 6 RTVMC apdailininkų specialybės mokiniai atliko praktiką Tenerifejė, Kanarų salose. 
Priimantys partneriai- International college TEMIS atliko projekto sklaidą- informacija apie projektą buvo patalpinta I.E.C.TEMIS svetainėje http://collegetemis.es/index.php/es/the-european-projects?layout=edit&id=167 Čia partneriai paskelbė informaciją pie mūsų praktiką.
2012-05-17 Kanarų salų informaciniame portale Diario digital de Canarias, puslapyje La voz de Tenerife buvo patalpinta informacija, kad Granadilla de Abona dalyvauja mokymo programoje ir ten praktiką atlieka mokiniai iš Lietuvos: "Granadilla de Abona colabora en un programa educativo de intercambio de extranjeros". http://lavozdetenerife.com/not/15362/granadilla_de_abona_colabora_en_un_programa_educativo_de_intercambio_de_extranjeros
2012-05-24 Radio Tiempo de Tenerife studijoje buvo surengta tiesioginė radio laida, kurios metu į eterį kalbėjo praktiką atliekantys studentai iš Portugalijos ir Prancūzijos, taip pat lydinčioji iš RTVMC. Transliacijos metu visi norintys galėjo paskambinti į tiesioginį eterį ir paklausti apie atliekamą praktiką, darbo patirtį bei įspūdžius.
img_2908.jpg

Julija AstrauskienėįPirmadienis 18 birželio 2012 - 10:31:43

 TRADICINĖ SPORTO ŠVENTĖ

Birželio 7 dieną centro stadione vyko sporto šventė. Į  tradicinį renginį linksmai nusiteikę susirinko mokiniai, mokytojai, auklėtojai, kiti centro darbuotojai. Šiemet šventėje dalyvavo ir grupė Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus mokinių.
100_6201.jpg
Šventės atidarymo metu dalyvius pasveikino centro direktorius Jonas Pravilonis.
100_6209.jpg
Vėliavą pakelti buvo pakviesti geriausi centro sportininkai Normantė Rimšaitė ir Rolandas Bakutis. 
100_6208.jpg
Renginio vedantysis Kazimieras Špokauskas  pristatė šventės organizatorius kūno kultūros mokytojus metodininkus Stefą Bartkuvienę ir Dalį Lapašinską, supažindino su varžybų rungtimis ir teisėjais.
100_6214.jpg
Varžybų dalyviai išbandė savo jėgas net septyniose rungtyse:
estafetinio bėgimo 3x100 m, 
100_6233.jpg
400 m sportinio ėjimo,
100_6227.jpg
virvės traukimo,
104_6279.jpg
svorių pernešimo,
100_6263.jpg
giros kilnojimo,
100_6271.jpg
smiginio,
100_6246.jpg
taikliosios rankos.
100_6267.jpg
Smiginio ir taikliosios rankos rungtyse jėgas išbandė ir mokytojų komandos.
img_0035.jpg

img_0047.jpg
Centro direktorius Jonas Pravilonis nugalėtojams įteikė medalius ir prizus.
104_6295.jpg

104_6300.jpg

104_6321.jpg

Julija AstrauskienėįPenktadienis 08 birželio 2012 - 15:24:27

 MOKINIŲ SUSIRINKIMAS

Birželio 5 dieną RTVMC  vyko mokinių susirinkimas. 
Susirinkime dalyvavo Radviliškio rajono apylinkės teismo teisėjas Augustinas Mitkus, kuris centro mokiniams kalbėjo apie patyčias, jų priežastis, pasekmes ir baudžiamąją atsakomybę. Mokiniai domėjosi,  kaip išvengti patyčių, kaip elgtis įvairiose situacijose.
104_6169.jpg
Susirinkimo metu skyriaus vedėja Stanislava Kavaliauskienė apibendrino centro veiklą gegužės mėnesį. Sportininkams, pasiekusiems gerų rezultatų RTVMC atrankinėse bei Šiaulių regiono profesinio mokymo įstaigų mokinių lengvosios atletikos varžybose, direktorius Jonas Pravilonis įteikė padėkos raštus.
104_6189.jpg

RTVMC mokiniams buvo pristatyta 6 apdailininkų specialybės mokinių praktika Tenerifėje, kuri vyko pagal projektą LLP-LdV-IVT-2011-LT-0510, finansuojamą Eropos Komisijos ir administruojamą Švietimo mainų paramos fondo. 
llp_lt_mazas_jpg.jpg
Direktorius Jonas Pravilonis pasveikino mokinius, kurių darbas buvo labai gerai įvertintas priimančių partnerių- International College TEMIS vadovo Jose Antonio Ventura ir Granadilla di Abona mero Don Juan Rodriguez Bello. Mokinių darbas buvo įvertintas 17 taškų iš 20 galimų. 
104_6190_1.jpg
Julija AstrauskienėįKetvirtadienis 07 birželio 2012 - 10:12:25

Eiti į puslapį   <<        >>  

Naujienų rubrikos
DB užklausų47. Atminties panaudojimas2,956KB