DALYVAVOME RENGINIUOSE, SKIRTUOSE SAUGAUS EISMO DIENAI PAMINĖTI


Kovo 18 – 22 dienomis  RTVMC  buvo paskelbta saugaus eismo savaitė.  Centro bendruomenės nariai buvo kviečiami ir skatinami keliuose elgtis atsakingai,  kultūringai ir saugiai. Mokiniai piešė piešinius  ir dalyvavo piešinių konkurse „Saugus eismas“.
Kovo 21 dieną  surengta  piešinių paroda.  Vertinimo komisija atrinko meniškiausius mokinių darbus – Roberto Mieldažio, Reginos Rusaitės, Andriaus Lozdovskio, Kęstučio Venskaus, Donato Jankevičiaus  piešinius.
Balandžio 5 dieną  profesinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis, profesijos mokytojai Algimantas Vaicekauskas, Laimutis Brunius ir I kurso automobilių mechaniko specialybės mokiniai dalyvavo Radviliškio mieste vykusiuose renginiuose, skirtuose Saugaus eismo dienai paminėti.   
img_2946.jpg
Centro atstovai pristatė mokinių piešinių ekspoziciją, apžiūrėjo policijos komisariato, greitosios medicinos pagalbos, ugniagesių automobilius, geležinkelio kelio mašinas, stebėjo inscenizuotos avarijos geležinkelio pervažoje padarinių likvidavimo darbus, žmonių gelbėjimo operaciją, domėjosi naudinga informacija saugaus eismo tema, vaišinosi kareiviška koše ir arbata. 
Renginyje buvo apdovanoti Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro bei Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus organizuotų mokinių piešinių konkursų saugaus eismo tematika nugalėtojai. Vyresniųjų klasių mokinių grupėje antrąją vietą pelnė mūsų centro II kurso staliaus specialybės mokinys Robertas Mieldažis. Jis buvo apdovanotas diplomu ir asmenine dovana.  
img_2952.jpg
Julija AstrauskienėįPirmadienis 08 balandžio 2013 - 21:47:49

 RTVMC Radviliškio ugdymo karjeros paslaugų centro veikla


  • Paruošė karjeros koordinatorius Kazimieras Špokauskas
Kovo 5 dieną vyko Vd-1 gr. valandėlė „Vardo galia“.  Jos metu kiekvienas mokinys  pagal vardo raides surašė asmens savybes, o po to apibudino jiems tinkamas ir diskutavo. Mokiniai patobulino savęs pažinimo ir teigiamo savęs vertinimo gebėjimus.   
Kovo 6 dieną vyko V-1 gr. valandėlė „Mano vertybių skalė“. Mokiniai iš pateikto vertybių sąrašo išsirinko dešimt svarbiausių aukščiausio lygio vertybių ir įvertino pagal jų reikšmę gyvenime bei  surašė prioriteto tvarka. Mokiniai patobulino gebėjimus save pažinti  ir aptarė vykusį užsiėmimą.   
Kovo 13 dieną vyko Vd-2  gr. valandėlė  „Kas man svarbiausia gyvenime“. Mokiniai  iš dešimties  pateiktų variantų pasirinko vieną ir nusprendė  kas šiuo metu jiems  yra svarbiausia gyvenime.   
Kovo 14 dieną vyko V-2 gr. valandėlė „Mano gabumai“. Mokiniai atlikę užduotį daugiau sužinojo apie savo gabumus ir dominuojantį intelekto tipą  ir  pritaikymo būdus karjeros kelyje.   
Kovo 18 dieną vyko Ap-1 gr. valandėlė „Mano interesai“. Atlikę užduotį mokiniai patobulino gebėjimus pažinti save ir  savo karjeros interesus. 
Kovo 19 dieną vyko Š-1 gr.  valandėlė „Mano asmenybės savybės“. Atlikdami užduotį mokiniai  pasirinko  svarbiausias savo asmenybės savybes ir argumentavo kaip šios savybės pasireiškia jų gyvenime. Valandėlės metu mokiniai patobulino gebėjimus save pažinti ir argumentuoti savo pasirinkimą.   
Kovo 20 dieną vyko St-2 gr. ir Ap-2 gr. valandėlė „ Darbo paieška interviu būdu“. Mokiniai buvo suskirstyti poromis ir atliko darbdavio ir ieškančio darbo vaidmenis bei atliko užduotį 10 kartų pabaigti sakinį „Nenoriu girtis , bet esu......“. Valandėlės pabaigoje vyko užduoties aptarimas.   
Kovo 27 dieną į Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centrą atvykusi Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos karjeros koordinatorė Lijana Bernotienė susitiko su karjeros koordinatoriu Kazimieru Špokausku ir profesinio tinkamumo nustatymo ir orientavimo skyriaus specialistu Eugeniju Mikša, bei apžiūrėjo RTVMC mokymo įstaigą (projektų kambarį, muziejų , biblioteką, viešbučio darbuotojų specialybės mokymo patalpas ir Europos kambarį ). Sužinojo kokia specialiųjų poreikių mokinių priėmimo tvarka . Lijana ir toliau palaikys glaudžius ryšius su Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro darbuotojais.
Julija AstrauskienėįAntradienis 02 balandžio 2013 - 18:21:16

 PAMINĖTA PASAULINĖ VANDENS DIENA


  • Paruošė Jolita Baužienė
Kovo 18 – 22 dienomis centre vyko renginiai, skirti Pasaulinei vandens dienai paminėti. 
Visą savaitę klasėse mokiniams vyko paskaitos „Vandens nauda žmogaus organizmui“. 
Organizuotas piešinių konkursas ,,Kuo žmonėms ir aplinkai naudingas vanduo“.  Mokiniai piešė piešinius ir surengė jų parodą. 
Kovo 22 dieną RTVMC  bendruomenės nariams buvo siūloma apsirengti mėlynos spalvos drabužiais arba turėti mėlynos spalvos akcentą. Mokyklos kabinetų durys buvo papuoštos vandens lašeliais.  
Buvo parengta stendinė medžiaga, kad visi dar kartą prisimintų, kiek vandens reikia išgerti per parą, kokią  žalą patiria organizmas, kai trūksta skysčių ir kt. 
Vyko vandens degustavimo akcija – konkursas „Atspėk, kokį vandenį geri“ (buvo naudojamas negazuotas „Edeno“ vanduo, virintas vanduo ir vanduo iš krano). 

dsc03480.jpg

dsc03492.jpg

Mokiniai ir darbuotojai atsakinėjo į klausimus apie vandenį, vyko įvairios rungtys. 

dsc03473.jpg

Virėjo  specialybės  mokinės Jolanta Samuilytė ir Monika Sinkutė bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistė teisingai atspėjusius apdovanojo prizais, kuriuos skyrė Radviliškio rajono visuomenės sveikatos  biuras. Prizai atiteko ir mokiniams, dalyvavusiems piešinių konkurse. 
Tą pačią dieną vyko filmo ,,Kaip rūpinamės vandeniu“ peržiūra. 

100_7411.jpg

Filmo metu mokiniai galėjo atsigaivinti natūraliu mineraliniu vandeniu. 
Julija AstrauskienėįAntradienis 02 balandžio 2013 - 18:05:29

 LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0719


  • Paruošė Raimonda Barkauskienė
eu_flag_llp_lt_mazas.jpg

Nuo kovo 17 iki kovo 22 dienos pagal Leonardo da Vinci programos projektą Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0719 “Sveiko maisto gamyba, natūralus skonis, nepriekaištinga kokybė ir modernus pateikimas viešojo maitinimo įmonėse”, 8 projekto dalyvės- mokytojos iš Kelmės, Kuršėnų, Mažeikių ir Radviliškio vyko kelti kvalifikacijos į Vokietiją, Hamburgą. 
Lankėmės gastronomijos G 11, G 20, G 3 mokyklose, kur susipažinome su dualiniu mokymu. Šis mokymas labai paplitęs Vokietijoje, kai mokinys mokosi mokykloje ir tuo pačiu metu praktinį darbą dirba pasirinktoje įmonėje. Darbdavys moka jam nustatytą stipendiją.
Dalyvavome filmavime “Virtuvės mūšis” Vokietijos ZDF televizijoje kartu su žymiu Vokietijos virėju Johanu Lafersu. Ragavome turkų, portugalų, vokiečių virtuvių patiekalus. 
Patys gaminome ir mokėmės italų patiekalų receptų “Marcos platz” restorane, kur buvome sužavėtos ne tik patiekalais, bet ir pačiu italų priėmimu. 
Lankėmės Hafen City makro rajone, Hamburgo uoste, plaukiojome Elbe, apsilankėme šv.Michaelio bažnyčioje. 
Paskutinę dieną vykome į kaimo turizmo sodybą „Landgasthaus Hotel Zur Alten Linde”. Gaminome vokiečių patiekalus ir degustavome. Vakare buvo projekto aptarimas, gavome pažymėjimus ir su geriausiais prisiminimais ir įspūdžiais grįžome namo.

img_6666_-_copy.jpg

img_6795_-_copy.jpg

img_6797_-_copy.jpg

 Leonardo da Vinci paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, Lietuvoje ją administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
Julija AstrauskienėįPirmadienis 25 kovo 2013 - 11:04:53

 DALYVAVOME FESTIVALYJE „MES PROF‘ai 2013“


  • Paruošė Audronė Urbonavičienė
Kovo 21 dieną RTVMC profesinio mokymo skyriaus vedėjas Alfonsas Ivoškis, profesijos mokytojai Janė Džiautienė ir Romas Pikelis, Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus neformaliojo ugdymo organizatorė Marytė Selenienė ir būrelis centro mokinių dalyvavo Šiaulių regiono jaunimo meninės raiškos festivalyje „Mes PROF‘ai 2013“, vykusiame Šiaulių profesinio rengimo centro Technologijų skyriuje. Mūsų centro atstovai parodoje demonstravo gaminius iš medžio, metalo dirbinius, rankdarbius. Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus vokalinė grupė dalyvavo meninėje programoje ir atliko „Virėjų himną“.

img_2879.jpg

img_2880.jpg

img_2890.jpg
Julija AstrauskienėįPirmadienis 25 kovo 2013 - 11:00:23

 POPIETĖ „MAŽA FANTAZIJA“


  • Paruošė Audronė Urbonavičienė
Kovo 21 dieną centre vyko popietė „Maža fantazija“, skirta Tarptautinei teatro dienai paminėti. Popietės metu mokiniai kūrė nuotaikingus sceninius vaizdelius pagal žinomų  dainininkų Ryčio  Cicino, Žilvino Žvagulio, Gintarės Karaliūnaitės, muzikos grupių  „Kastaneda“, „Yva“ dainas bei  muziką. Po pasirodymų grupėms buvo skirtos  nominacijos: 
· už sukurtą pavasarišką nuotaiką – Vd-2 grupei, 
· už sėkmingą debiutinę vaidybą – V-1 grupei, 
· už ieškojimus ir pritaikymus – jungtinei  Ap-2 ir St-2 grupei, 
· už kolektyviškumo pamoką – Ap-1 grupei, 
· už jaunatvišką artistiškumą – Vd-1 grupei, 
· už nuotaikingą problemų sprendimo būdą – Š-1 grupei, 
· už gaivios pavasariškos nuotaikos pliūpsnį – V-2 grupei.                 
Nominacijomis buvo apdovanotos ir bendrabučių auklėtojos. Popietės pabaigoje kalbėjusi centro socialinė pedagogė Silva Bosienė informavo, kad kovo 18 – 24 dienomis mokyklose organizuojami „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ renginiai. Ji pasidžiaugė, kad mūsų centre šią savaitę vyko ypač daug renginių (piešinių konkursai, viktorina, popietė, įvairios akcijos) ir centro mokiniai kiekvieną dieną įsitraukė į naują veiklą, mandagiai ir  tolerantiškai  bendravo.

100_7297.jpg

100_7313.jpg

100_7325.jpg

100_7332.jpg

100_7345.jpg

100_7371.jpg

100_7382.jpg

100_7398.jpg
Julija AstrauskienėįPirmadienis 25 kovo 2013 - 11:00:17

Eiti į puslapį   <<        >>  

Naujienų rubrikos
DB užklausų45. Atminties panaudojimas3,413KB